Nowe wózki widłowe

wozki-widlowe-sprzedaz

WÓZKI WIDŁOWE ZNANYCH MAREK

Firma Lemarpol posiada w swojej ofercie zarówno używane, jak i nowe wózki widłowe wielu znanych i cenionych producentów. Wśród nowych pojazdów są to głównie wózki widłowe Manitou oraz wózki Cesab. Bogata oferta wózków widłowych używanych obejmuje także marki takie jak Toyota, Nissan, Komatsu, Linde, Still oraz wiele innych.

 

tanie-wozki-widlowe

KATEGORIE WÓZKÓW WIDŁOWYCH

Popularne wózki widłowe można podzielić na dwie główne kategorie:
– z napędem elektrycznym;
– z napędem spalinowym.
Różnorodne modele z obydwu kategorii znaleźć można na lemarpol.com.pl. Podczas wyboru wózka widłowego, warto skoncentrować się na kilku podstawowych kwestiach.

 

wozki-widlowe-rozne-rodzaje

Ponad 500 wózków widłowych dostępnych od ręki

Oferta firmy Lemarpol to kilkaset różnych wózków widłowych, wśród których każdy przedsiębiorca i osoba prywatna znajdzie sprzęt idealny dla siebie. Są to między innymi:
– wózki widłowe do pracy w magazynie;
– czołowe wózki o napędzie elektrycznym;
– czołowe wózki o napędzie spalinowym;
– widłowe wózki terenowe.

 

wozki-widlowe-serwisowanie

Na co zwracać uwagę podczas zakupu wózka widłowego?

Decydując się na zakup wózka widłowego warto zadbać, aby jak najlepiej odpowiadał on potrzebom firmy, dlatego koniecznie należy zwrócić uwagę na:
rodzaj wózka widłowego (czy ma to być tradycyjny wózek czołowy, wózek terenowy czy też wysokiego składowania). Rodzaj wózka powinien być ściśle dopasowany do charakteru i potrzeb przedsiębiorstwa, tak aby jak najlepiej radzić sobie z codziennymi zadaniami;
typ napędu (pojazdy o napędzie spalinowym ze względu na emisję spalin wykorzystywane są głównie na zewnątrz; elektryczne wózki widłowe z powodzeniem radzą sobie z kolei w pracy wewnątrz zamkniętych, nawet gorzej wentylowanych pomieszczeń);
udźwig i maksymalną wysokość podnoszenia – nawet pozornie bardzo podobne modele wózków widłowych różnią się od siebie parametrami i osiągami. Podczas zakupu istotna jest precyzyjna ocena z jakimi ładunkami na codzień będzie musiał poradzić sobie sprzęt. Warto pamiętać o tym, iż przeciążanie wózka widłowego jest nie tylko surowo zabronione ale także stanowi realne zagrożenie!

 

wozki-widlowe-lemarpol

rozmiar wózka widłowego – na ten aspekt muszą zwrócić uwagę głównie właściciele magazynów i hal o niewielkiej powierzchni oraz wąskich korytarzach, po których poruszają się wózki widłowe;
gwarancję – na nowe wózki widłowe zakupione na lemarpol.com.pl udzielana jest gwarancja aż do 72 miesięcy.
możliwość serwisowania – firma Lemarpol dysponuje profesjonalnym i doskonale wyposażonym Centrum Serwisowym, gdzie swoim klientom zapewnia kompleksową pomoc w przypadku nagłych awarii oraz usuwania usterek w wózkach widłowych.

 

wydajne-wozki-widlowe

Formalności po zakupie wózka widłowego

Po zakupie wózka widłowego warto pamiętać o dopełnieniu formalności związanych z jego zarejestrowaniem. Wózki widłowe są pojazdami transportu bliskiego, podlegającymi pod nadzór Urzędu Dozoru Technicznego. W celu ich eksploatacji konieczne jest uzyskanie zezwolenia, poświadczającego prawidłowy stan pojazdu i jego przystosowanie do wykonywania pracy.
W celu uzyskania tego typu zezwolenia należy w lokalnym urzędzie Dozoru Technicznego złożyć wniosek o rejestrację wózka widłowego wraz z kompletem dokumentów, w tym: dokumentacją rejestracyjną, certyfikatem pochodzenia i Dokumentacją Techniczno-Ruchową wózka widłowego.
W przypadku używanego wózka widłowego do wniosku należy dołączyć także kserokopię ostatniej decyzji UDT o dopuszczeniu do rejestracji.
Po weryfikacji i pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o zarejestrowanie widlaka, należy przygotować wózek widłowy do kontroli inspektorów, którzy profesjonalnie oceniają stan pojazdu, jego funkcjonowanie, zużycie opon, wideł oraz innych elementów.

 

wozki-widlowe-nowe

Jak poprawnie eksploatować wózek widłowy?

Prawidłowe użytkowanie wózka widłowego stanowi gwarancję jego długowieczności i trwałości. Jak sprawić, by wózek widłowy służył w firmie jak najdłużej, wykonując z powodzeniem nawet trudne i wymagające zadania? Kluczem do sukcesu jest jego właściwa eksploatacja. Jak poprawnie używać wózka widłowego?
– obsługiwać wózek powinni tylko i wyłącznie uprawnieni do tego, przeszkoleni operatorzy;
należy użytkować pojazd zgodnie z wytycznymi i zaleceniami producenta, który jasno sprecyzował, jakie zadania oraz czynności może wykonywać wózek;
– nie wolno przeciążać wózka widłowego, podejmując próby uniesienia ładunków o wadze większej, niż maksymalny udźwig;
– stanowczo zakazane jest przewożenie pracowników/osób trzecich w miejscach niedozwolonych do tego – np. na widłach czy elementach karetki;
konieczne jest regularne serwisowanie i dbanie o cykliczne wykonywanie przeglądów wózków widłowych.

 

wozki-widlowe-serwis

Jeśli potrzebujesz rady lub pomocy w zakupie wózka widłowego, skontaktuj się jak najszybciej z wykwalifikowanym pracownikiem firmy Lemarpol, który pomoże Ci uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania i doradzi przy wyborze wózków widłowych!

Wyniki: 1–12 z 66