Wózki widłowe spalinowe

Wózki widłowe spalinowe - modele z butlą gazową Dobre i cenione marki wózków widłowych

W odpowiedzi na oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, wózki widłowe spalinowe w ofercie firmy Lemarpol to aż kilkadziesiąt modeli pojazdów pochodzących wyłącznie od najlepszych producentów. W naszej ofercie znajdziecie wózki widłowe z napędem spalinowym marek takich jak ToyotaManitou, a także wiele innych.

Dlaczego to takie ważne?

Dlaczego markowe wózki widłowe uznaje się za lepsze? Wynika to przede wszystkim z wieloletniego doświadczenia twórców urządzeń, którzy latami doskonalą swoje projekty poprzez stosowanie coraz to nowszych technologii oraz jak najlepszych materiałów. Wybierając markowy wózek widłowy spalinowy można mieć pewność dobrej  jakości wykonania sprzętu, a co za tym idzie – także jego dłuższego przewidywanego czasu użytkowania.

Zastosowanie wózków widłowych spalinowych

Niezwykle wydajne i wytrzymałe wózki widłowe spalinowe, ze względu na emisję spalin, wykorzystywane są przede wszystkim podczas średnich oraz ciężkich prac na zewnątrz budynków. Rzadziej, w zamkniętych, dobrze wentylowanych pomieszczeniach o dużym przepływie powietrza (co jest już możliwe, dzięki specjalnym filtrom montowanym w nowszych pojazdach).
Urządzenia tego typu sprawdzają się zarówno podczas prac załadunkowych, jak i rozładunkowych, a także w przypadku konieczności przetransportowania ładunków na duże odległości.
Wózki widłowe z napędem spalinowym wyposażone w zabudowaną kabinę mogą być wykorzystywane również w gorszych warunkach atmosferycznych – takich jak deszcz czy śnieg.

Potocznie określa się je mianem widlaków spalinowych.

wozek-widlowy-spalinowy-nowy

Spalinowe czy terenowe – które wybrać?

Przed zakupem wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, co będzie lepsze dla firmy – spalinowe wózki widłowe czy wózki terenowe? Posiadają w końcu ten sam rodzaj napędu i obydwa typy pojazdów wykorzystuje się na zewnątrz. W czym tkwi różnica?

Spalinowe wózki widłowe

W przeciwieństwie do wózków widłowych terenowych, widalki spalinowe przystosowane są głównie do poruszania się po płaskich, utwardzonych powierzchniach – takich jak otwarte hale magazynowe czy przyzakładowe place.
Standardowe wózki spalinowe zostały zaprojektowane tak, aby łączyć w sobie maksymalną wydajność działania oraz niewielki, funkcjonalny rozmiar. Intensywna praca jaką wykonują na codzień, idzie w parze z niezawodnością i wytrzymałością tych urządzeń.

Wydajne wózki terenowe

Z kolei wózki terenowe są znacznie większe niż przeciętne spalinowe wózki widłowe. Dysponują także większym udźwigiem i wysokością podnoszenia. Ze względu na ich rozmiary oraz typ napędu, mogą być eksploatowane tylko i wyłącznie za zewnątrz.

Praca na budowie przy użyciu wózków widłowych spalinowychNapęd wózków widłowych spalinowych

Dzięki, wspomnianemu już powyżej, napędowi spalinowemu (i braku konieczności wielogodzinnego ładowania akumulatorów), wózki spalinowe mają możliwość pracy w trybie wielozmianowym. Znacząco wpływa to na poprawę produktywności każdego zakładu i wydajności przeciętnego przedsiębiorstwa.

Tańsza eksploatacja

Korzystanie z napędu spalinowego niesie za sobą także inne korzyści. Eksploatacja i utrzymanie wózków spalinowych jest znacznie tańsze niż w przypadku pojazdów elektrycznych. Ich spalanie jest mniejsze, a samo wykorzystanie bardziej ekonomiczne.

Większa moc

Wózki widłowe spalinowe są bardziej wydajne i skuteczne od wózków elektrycznych. Lepiej radzą sobie z transportowaniem ciężkich ładunków, dzięki większemu udźwigowi maksymalnemu.

wozki-widlowe-spalinowe-flota-pojazdow

Charakterystyka widlaków z napędem spalinowym

Tym, co wyróżnia wózki spalinowe spośród innych urządzeń jezdniowych podnośnikowych jest:
duży udźwig maksymalny;
– możliwość wykonywania intensywnej pracy wielozmianowej;
wielozadaniowość oraz uniwersalność;
– rozwijanie dużych prędkości jazdy z i bez ładunku;
płynność jazdy, nawet w przypadku pokonywania odległych dystansów,
– ekonomiczne spalanie.

Parametry techniczne

Nawet w obrębie jednej kategorii wózki widłowe różnią się od siebie podstawowymi parametrami – takimi jak udźwig czy wysokość unoszenia ładunków. Przed zakupem warto dokładnie porównać oferty, tak aby wybrać sprzęt jak najlepiej odpowiadający zapotrzebowaniu.

Udźwig

Udźwig wózków widłowych spalinowych dostępnych na lemarpol.com.pl wynosi od 1 500 do nawet 8 000kg. Warto zwrócić szczególną uwagę na ten z parametrów, pamiętając także o tym, iż nie powinno dopuszczać się do przeciążania wózków, gdyż może to być niebezpieczne zarówno dla samego ładunku, jak i operatora oraz innych pracowników.

Wysokość unoszenia

Maksymalna wysokość unoszenia dla spalinowych wózków widłowych to od 3. do 6 metrów w zależności od wybranego modelu pojazdu.

wozek-widlowy-spalinowy

Nowe i używane  wózki widłowe spalinowe

Firma Lemarpol poza stałą ofertą na nowoczesne wózki widłowe spalinowe oferuje także możliwość zakupu używanych widlaków spalinowych i elektrycznych. Stanowi to optymalne rozwiązanie, dla przedsiębiorców, którzy szukają oszczędności lub dysponują ograniczonym budżetem.
Wybierz wózek widłowy spalinowy i nie czekaj i już teraz skontaktuj się z nami!

Wyniki: 1–12 z 51