Paleciaki

Wózek paletowy ręczny - idealny do lekkich i średniozaawansowanych prac w magazynach oraz hurtowniach

Wózki paletowe – charakterystyka

Paleciaki – tym mianem określa się popularne i często wykorzystywane wózki ręczne oraz z napędem elektrycznym. Charakterystyczna dla tych pojazdów prosta, przejrzysta budowa, idzie w parze z łatwością i klarownością obsługi. Dzięki swojej niskiej cenie są często wybierane. Podczas zakupu należy jednak pamiętać, że równie ważne co cena są wytrzymałość i dobra jakość wykonania.

Nazwa

Nazwa “paleciak” wywodzi się oczywiście od słowa paleta, które to sugeruje bezpośrednio i wskazuje na wykorzystanie wózków paletowych. A jest to głównie rozładowywanie towaru oraz transport typowych palet typu “euro” na niewielkie odległości.

Budowa

Paleciaki posiadają niewielkie koła lub rolki, które umożliwiają im sprawne przemieszczanie się po płaskich i równych nawierzchniach. Za pomocą tego rodzaju sprzętów możliwa jest również obsługa (czyli załadunek i rozładunek) ładunków bezpośrednio z ciężarówek. Znacząco ułatwia to codzienną pracę.
Niewielkie koła i kompaktowa budowa sprawiają, że idealnie sprawdzają się w wąskich korytarzach i pomiędzy regałami. A bezpieczna i łatwa obsługa umożliwia wykorzystywanie ich także w miejscach, gdzie równocześnie przebiega ruch pieszy (np. w sklepach, hipermarketach itp).

Cena

Ponadto, tym co przyciąga uwagę potencjalnych nabywców jest oczywiście niska cena. Pomimo dużego udźwigu, elektrycznego napędu i wygodnej obsługi, sprzęty z tej kategorii są znacznie tańsze niż innego rodzaju pojazdy jezdniowe unoszące. Jest to niewątpliwy atut tych praktycznych maszyn.
Dodatkowo, istnieje także możliwość zakupu jeszcze tańszych używanych paleciaków. Jeśli jesteś zainteresowany, sprzęt tego typu znajdziesz w zakładce “Paleciaki używane“.

obsluga wozkow paletowych

Zastosowanie

Wózki paletowe, dzięki swojej zwartej oraz niewielkiej konstrukcji, a także dużej wytrzymałości mają wiele zastosowań i są chętnie wybierane przez przedsiębiorców.  Wykorzystywane są głównie jako pomoc:
– w magazynach;
– w halach produkcyjnych;
– w hurtowniach (zarówno spożywczych, jak i przemysłowych);
– w marketach i hipermarketach;
oraz wszelkiego typu miejscach, gdzie niezbędne jest przemieszczanie ciężkich ładunków (w drukarniach, sklepach ogrodniczych itp.).

Wózek ręczny czy elektryczny?

Podstawowa różnica jest widoczna już na pierwszy rzut oka i dotyczy rodzaju napędu. W przypadku paleciaków elektrycznych mowa oczywiście o napędzie elektrycznym, natomiast w przypadku ręcznych – do ich obsługi wymagana jest siła ludzkich rąk. Różnica ta wpływa bezpośrednio na:
– maksymalny udźwig;
– komfort pracy operatora sprzętu;
– cenę pojazdu.
Cechą charakterystyczną dla standardowych paleciaków jest niewielka wysokość podnoszenia – ok 20 cm, która ma na celu wyłącznie umożliwienie uniesienie palety na wysokość niezbędną do jej przestransportowania. Wyższe parametry unoszenia zapewnia wózek paletowy z masztem lub popularne wózki widłowe elektryczne.

Jak wybrać wózek paletowy?

Decydując się na zakup paleciaków, jako pierwszą należy podjąć decyzję, czy ma to być sprzęt ręczny czy z napędem elektrycznym. Kwestia ta zależy w głównej mierze od tego, gdzie i do jakich prac będą wykorzystywane pojazdy.
Szczególną uwagę należy zwrócić także na:

  • udźwig;
  • maksymalną wysokość unoszenia ładunków;
  • materiał z jakiego została wykonana konstrukcja;
  • wymiary urządzenia (szerokość oraz długość warunkowaną przez widły do wózka) w porównaniu z szerokością korytarzy oraz przejazdów w miejscu, gdzie będzie poruszał się sprzęt;
  • rodzaj oraz trwałość tworzywa użytego na rolki wózka;
  • dodatkowe wyposażenie – takie jak np. waga.

Widły do paleciaków

Co istotne, warto podkreślić, iż wózki mogą mieć różną długość wideł – od krótkich (800, 950 mm) po bardzo długie (nawet 2 500mm), w zależności od tego do jakiego rodzaju prac są wykorzystywane. Paleciaków o krótkich widłach zazwyczaj używa się do pracy rozładunkowej na przyczepach ciężarówek, natomiast przy pomocy najdłuższych wideł, wózek paletowy ma możliwość przewożenia nietypowych wielkogabarytowych ładunków lub dwóch palet jednocześnie.
Jednym z czołowych producentów paleciaków elektrycznych jest marka Manitou, której paleciaki znajdują się w ofercie firmy Lemarpol.
Pomoc w wymianie lub doborze właściwego rodzaju wideł, uzyskasz korzystając z usług profesjonalnego serwisu wózków widłowych. Przeszkoleni serwisanci zadbają o udzielenie niezbędnych wskazówek i informacji, a w razie konieczności – sami zadbają o zamówienie odpowiednich części oraz elementów osprzętu wózka.

paleciaki-reczne

Paleciaki ręczne i elektryczne w naszej ofercie

Szukasz ręcznych lub elektrycznych paleciaków, które ułatwiłyby pracę w Twojej firmie? Jesteś w dobrym miejscu! Skład wózków nowych i używanych Lemarpol oferuje szeroką gamę różnorodnych wózków  najlepszych marek – Cesab, Toyota oraz oczywiście Manitou.

Nowe wózki paletowe, które sprawdzą się w codziennej intensywnej pracy to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie dobrą jakość urządzenia w połączeniu z atrakcyjną ceną!

Już teraz zobacz, co oferujemy lub skonsultuj się z naszym przedstawicielem w celu wybrania najbardziej optymalnego pojazdu, który będzie odpowiedzią na bieżące potrzeby Twojej firmy!

Wyniki: 1–12 z 18