Paleciaki

Wózek paletowy ręczny - idealny do lekkich i średniozaawansowanych prac w magazynach oraz hurtowniach

Wózki paletowe

Paleciaki – tym mianem określa się popularne i często wykorzystywane wózki paletowe ręczne oraz elektryczne. Charakterystyczna dla tych pojazdów prosta, przejrzysta budowa, idzie w parze z łatwością i klarownością obsługi.

Nazwa “paleciak” wywodzi się oczywiście od słowa paleta, które to sugeruje bezpośrednio, czym zajmują się wózki paletowe. A jest to głównie rozładowawanie towaru oraz transport typowych palet typu “euro” na niewielkie odległości.

Gdzie wykorzystuje się paleciaki?

Wózki paletowe, dzięki swojej zwartej oraz niewielkiej konstrukcji, a także dużej wytrzymałości mają wiele zastosowań i są chętnie wybierane przez przedsiębiorców.  Wykorzystywane są głównie jako pomoc:
– w magazynach;
– w halach produkcyjnych;
– w hurtowniach (zarówno spożywczych, jak i przemysłowych);
– w marketach i hipermarketach;
oraz wszelkiego typu miejscach, gdzie niezbędne jest przemieszczanie ciężkich ładunków (w drukarniach, sklepach ogrodniczych itp.).

Wózki paletowe ręczne czy elektryczne?

Podstawowa różnica jest widoczna już na pierwszy rzut oka i dotyczy rodzaju napędu. W przypadku paleciaków elektrycznych mowa oczywiście o napędzie elektrycznym, natomiast w przypadku paleciaków ręcznych – do ich obsługi wymagana jest siła ludzkich rąk. Różnica ta wpływa bezpośrednio na:
– maksymalny udźwig wózka;
– komfort pracy operatora sprzętu;
– cenę pojazdu.
Cechą charakterystyczną dla standardowych paleciaków jest niewielka wysokość podnoszenia – ok 20 cm, która ma na celu wyłącznie umożliwienie uniesienie palety na wysokość niezbędną do jej przestransportowania. Wyższe parametry unoszenia zapewnia wózek paletowy z masztem lub popularne wózki widłowe elektryczne.

Jak wybrać wózek paletowy?

Decydując się na zakup wózka paletowego, jako pierwszą należy podjąć decyzję, czy ma to być sprzęt ręczny czy z napędem elektrycznym. Kwestia ta zależy w głównej mierze od tego, gdzie i do jakich prac będzie wykorzystywany wózek.
Szczególną uwagę należy zwrócić także na:

  • udźwig pojazdu;
  • maksymalną wysokość unoszenia ładunków;
  • materiał z jakiego została wykonana konstrukcja paleciaka;
  • wymiary urządzenia (szerokość oraz długość warunkowaną przez widły do wózka) w porównaniu z szerokością korytarzy oraz przejazdów w miejscu, gdzie będzie poruszał się sprzęt;
  • rodzaj oraz trwałość tworzywa użytego na rolki wózka;
  • dodatkowe wyposażenie – takie jak np. waga.

Widły do paleciaków

Co istotne, warto podkreślić, iż wózki paletowe mogą mieć różną długość wideł – od krótkich (800, 950 mm) po bardzo długie (nawet 2 500mm), w zależności od tego do jakiego rodzaju prac są wykorzystywane. Paleciaków o krótkich widłach zazwyczaj używa się do pracy rozładunkowej na przyczepach ciężarówek, natomiast przy pomocy najdłuższych wideł, wózek paletowy ma możliwość przewożenia nietypowych wielkogabarytowych ładunków lub dwóch palet jednocześnie.
Jednym z czołowych producentów paleciaków elektrycznych jest marka Manitou, której wózki paletowe znajdują się w ofercie firmy Lemarpol.

Wózki paletowe ręczne i elektryczne w naszej ofercie

Szukasz ręcznych lub elektrycznych paleciaków, które ułatwiłyby pracę w Twojej firmie? Jesteś w dobrym miejscu! Skład wózków nowych i używanych Lemarpol oferuje szeroką gamę różnorodnych paleciaków najlepszych marek – Cesab, Toyota oraz oczywiście Manitou.

Nowe wózki paletowe, które sprawdzą się w codziennej intensywnej pracy to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie dobrą jakość urządzenia w połączeniu z atrakcyjną ceną!

Już teraz zobacz, co oferujemy lub skonsultuj się z naszym przedstawicielem w celu wybrania najbardziej optymalnego pojazdu, który będzie odpowiedzią na bieżące potrzeby Twojej firmy!

Wyniki: 1–12 z 18