Wózki widłowe wysokiego składowania

Wózek widłowy wysokiego składowaniaNiezawodna pomoc w magazynie podczas transportu i składowania

Wózki wysokiego składowania to popularne urządzenia transportu bliskiego, należące do kategorii wózków widłowych.  Z uwagi na swoje specyficzne parametry wykorzystywane są głównie na powierzchniach magazynowych w celu zoptymalizowania procesu składowania towaru na wysokich, trudno dostępnych dla wózków widłowych elektrycznych regałach.
Wózki wysokiego składowania to wydajne, zaawansowane technologicznie, charakterystyczne urządzenia.

Wysokie skłądowanie w magazynieCharakterystyka wózków wysokiego składowania

To co charakteryzuje wózki widłowe wysokiego składowania to:
– udźwig od 1 do 3 ton;
– duża wartość określająca maksymalną wysokość unoszenia – nawet do 12,5 metra;
– przystosowanie do bezpiecznego i sprawnego rozmieszczania ładunków na wysokich regałach,
– łatwość w przewożeniu bardzo długich ładunków;

Wózki boczne– zastosowanie dodatkowych, trwałych elementów konstrukcyjnych, takich jak osłony dachu, mających na celu zabezpieczenie i skuteczną ochronę operatora obsługującego wózek.

Wózki boczne – jak wyglądają?

Wózki widłowe wysokiego składowania to zazwyczaj wózki boczne (lub Reach Truck) – z fotelem operatora umieszczonym prostopadle do kierunku jazdy pojazdu. Wózki wysokiego składowania cechuje zwarta budowa i niewielkie rozmiary. Co umożliwia tym urządzeniom unoszącym płynne poruszanie się nawet po wąskich korytarzach magazynowych i zapleczowych.

Praca na wózkach wysokiego składowaniaWykorzystanie wózków widłowych wysokiego składowania stanowi to znaczne udogodnienie w codziennej pracy całego magazynu. Przede wszystkim w procesie transportu bliskiego magazynowego oraz składowaniu towarów. Czynności te przebiegają sprawniej i efektywnej dzięki wykorzystaniu wózków widłowych wysokiego składowania.

Zastosowanie wózków widłowych wysokiego składowania

Zazwyczaj modele tych wózków wykorzystywane są do średnio intensywnych i intensywnych zadań, gdzie liczy się zwrotność oraz możliwość uniesienia ładunków na duże wysokości.
Wózki wysokiego składowania obsługują zazwyczaj magazyny średniego oraz wysokiego składowania – zarówno w branży spożywczej, jak i przemysłowej.
Z powodzeniem nadają się również do przewożenia długich, nieporęcznych ładunków – takich jak deski, rury, elementy konstrukcji meblowych itp.

Wózki widłowe wysokiego składowania- obsługa

Znajdź model urządzenia, którego potrzebujesz!

Szukasz wózka widłowego wysokiego składowania?
Skontaktuj się z nami!

Wypełnij formularz kontaktowy!

Wyniki: 1–12 z 14