Wózki widłowe terenowe - Solidne i Trwałe

Historia powstania

Pierwszy wózek widłowy terenowy powstał w latach 50-tych XX wieku we Francji. Został zaprojektowany w wyniku zapotrzebowania przemysłu oraz branży transportowej na wydajne, solidne pojazdy, które będą w stanie wykonać prace jeszcze lepiej i sprawniej  niż dotychczas pojazdy czołowe.
Od tego czasu wózki terenowe są już znane i chętnie wykorzystywane w całej Europie, a także poza nią. Liderem w sprzedaży tego typu pojazdów jest marka Manitou – której pojazdy znajdziecie także w naszej ofercie.

Zastosowanie pojazdów terenowych

Wózki terenowe swoje zastosowanie znajdują głównie w średniozaawansowanych oraz zaawansowanych pracach na zewnątrz budynków – na placach budowy, terenach rozbiórkowych czy farmach.
Wydajne i wszechstronne pojazdy terenowe są wykorzystywane na codzień z powodzeniem w wielu wymagających branżach. Od rolnictwa, przez budownictwo aż po przemysł, stanowiąc tym samym doskonały zamiennik dla czołowych (wykorzystywanych głównie przy zakładach produkcyjnych) wózków widłowych spalinowych o nieco mniejszym udźwigu.

Budowa wózków terenowych

Standardowy terenowy wózek charakteryzuje stabilna budowa, gwarantująca bezpieczeństwo operatora a także ochronę silników przez negatywnym wpływem działania warunków atmosferycznych (takich jak deszcz, śnieg czy mróz).
Warto podkreślić, iż mimo wytrzymałej, solidnej konstrukcji, wózki widłowe terenowe są jednocześnie niezwykle zwrotne i zwinne, co ułatwia im poruszanie się w wąskich przejazdach czy dojazd do trudno dostępnych miejsc.
Pomimo dużej mocy i wydajności, wózki widłowe terenowe charakteryzuje łatwa na nauce, intuicyjna obsługa oraz wysoki komfort użytkowania, który zapewniają nowoczesne urządzenia sterownicze oraz wygodna, przestronna kabina z dobrą widocznością w każdym kierunku.

Możliwości jezdne

Poruszanie się nawet po trudnych, wyboistych czy grząskich terenach umożliwia wózkom widłowym terenowym doskonała amortyzacja i wyjątkowe warunki, takie jak:
– większe przednie, mniejsze tylne koła,
– opony o dużych bieżnikach,
– napęd na 4 koła.
To dzięki tym elementom, pojazdy terenowe sprawdzają się dosłownie w każdych warunkach (także na wzniesieniach).

Udźwig maksymalny i wysokość podnoszenia

Dzięki wysokim parametrom  maksymalnego udźwigu i wysokości podnoszenia oraz efektywnej pracy silników o napędzie spalinowym, wózki terenowe mogą sprostać wielu wymagającym zadaniom.
Sprawdzają się między innymi w:

  • transporcie towarów na duże odległości;
  • podnoszeniu ciężkich ładunków;
  • składowaniu  wielkogabarytowych ładunków.

Pojazdy tego typu dobrze sprawują się także podczas wielogodzinnej, zmianowej pracy. A prawidłowo eksploatowane, konserwowane i poddawane regularnie okresowym przeglądom rzadko ulegają poważnym awariom.

Uniwersalność i wielofunkcyjność

Nie każdy wie, iż wózki widłowe terenowe to wyjątkowe wielofunkcyjne urządzenia. Wystarczy zamienić ich widły na jeden z łatwo dostępnych na rynku elementów osprzętu, a pojazd terenowy zamienia się w niewielką koparkę, mini zamiatarkę czy pług śnieżny.
Dzięki dodatkowemu montowanemu wymiennie osprzętowi urządzenia te z łatwością radzą sobie także z bezpiecznym i sprawnym unoszeniem oraz przewożeniem ładunków, takich jak bele siana, beczki czy inne ładunki pozbawione podstawy z palet.

WÓZKI TERENOWE LEMARPOL

Dostępne w naszej ofercie wydajne wózki widłowe terenowe znanych i cenionych europejskich marek, dają gwarancje efektywnej a przy tym jednocześnie ekonomicznej pracy. Prawidłowo użytkowane i poddawane regularnym przeglądom i zabiegom konserwacyjnym  odznaczają się  długą żywotnością.

Pomożemy Ci wybrać idealny wózek widłowy terenowy

Szukasz modelu wózka terenowego, który idealnie spełni Twoje oczekiwania i sprawdzi się w Twojej firmie? Odezwij się do nas poprzez zakładkę KONTAKT – nasza wyszkolona pracowników postara się dobrać dla Ciebie urządzenie, którego potrzebujesz i przedstawi Ci nasze dodatkowe usługi!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5