Wózki widłowe terenowe

wózek widłowy terenowy

Historia powstania

Pierwszy wózek widłowy terenowy powstał w latach 50-tych XX wieku we Francji. Został zaprojektowany w wyniku zapotrzebowania przemysłu oraz branży transportowej na wydajne, solidne pojazdy, które będą w stanie wykonać prace jeszcze lepiej i sprawniej  niż dotychczas robiły to pojazdy czołowe. I udało się! Poprzez zastosowanie odwróconego schametu ciągnika rolniczego, wyposażonego w maszt oraz hydraulikę – powstał pierwszy wózek widłowy terenowy.

wózek terenowy Manitou

Lider sprzedaży wózków widłowych terenowych w Europie

Od tego czasu wózki terenowe są już znane i chętnie wykorzystywane w całej Europie, a także poza nią. Jednym z liderów w sprzedaży tego typu wydajnych i zaawansowanych pojazdów jest marka Manitou – której pojazdy znajdziecie także w naszej ofercie.
Warto w tym miejscu wspomnieć, iż opisywanym powyżej prototypem w tej kategorii sprzętów, który zaprojektował i wyprodukował Marcel Braud  był właśnie wózek terenowy Manitou.

Zastosowanie pojazdów terenowych

Wózki widłowe terenowe swoje zastosowanie znajdują głównie w średniozaawansowanych oraz zaawansowanych pracach na zewnątrz budynków – na placach budowy, terenach rozbiórkowych czy farmach.

Wózek widłowy terenowy poradzi sobie z pobieraniem, przewożeniem oraz składowaniem palet oraz ładunków sypkich czy beczek (dzięki wykorzystaniu specjalnego osprzętu do wózków jezdniowych).

Wydajne i wszechstronne pojazdy terenowe są wykorzystywane na codzień z powodzeniem w wielu wymagających branżach. Od rolnictwa, przez budownictwo aż po przemysł, stanowiąc tym samym doskonały zamiennik dla czołowych (wykorzystywanych głównie przy zakładach produkcyjnych) wózków widłowych spalinowych o nieco mniejszym udźwigu.

zastosowanie wózków terenowych

Budowa wózków terenowych

Standardowy terenowy wózek charakteryzuje stabilna budowa, gwarantująca bezpieczeństwo operatora a także ochronę silników przez negatywnym wpływem

działania warunków atmosferycznych (takich jak deszcz, śnieg czy mróz).
Warto podkreślić, iż mimo wytrzymałej, solidnej konstrukcji oraz dużej wagi, wózki widłowe terenowe są jednocześnie niezwykle zwrotne i zwinne.  Ułatwia im to poruszanie się w wąskich przejazdach czy dojazd do trudno dostępnych miejsc. Pomimo

wózek widłowy terenowy na budowach

iż przeciętny wózek widłowy terenowy jest zwykle większy niż tradycyjny pojazd czołowy.

Łatwa obsługa

Duża moc i wydajność w przypadku terenowego wózka widłowego nie stanowi żadnego utrudnienia. Urządzenia te charakteryzuje łatwa w nauce, intuicyjna obsługa oraz wysoki komfort użytkowania. A wszystko to dzięki nowoczesnym urządzeniom sterowniczym oraz wygodnej, przestronnej kabinie zapewniającej dobrą widocznością w każdym kierunku.

Możliwości jezdne

Poruszanie się nawet po trudnych, wyboistych czy grząskich terenach umożliwia wózkom widłowym terenowym doskonała amortyzacja i wyjątkowe, niespotykane w pozostałych wózkach jezdniowych unoszących  warunki, takie jak:
– większe przednie, mniejsze tylne koła,
– opony o dużych bieżnikach,
– (w wybranych modelach) napęd na 4 koła.
To dzięki tym elementom, pojazdy terenowe sprawdzają się dosłownie w każdych warunkach (także na wzniesieniach). Posiadają dobrą przyczepność i są stabilne. Prowadzenie wózków widłowych terenowych jest łatwe, a one same wykonują swobodnie manewry bez względu na rodzaj podłoża, po jakim przychodzi im się poruszać.

Udźwig maksymalny i wysokość podnoszenia

Dzięki wysokim parametrom  maksymalnego udźwigu i wysokości podnoszenia oraz efektywnej pracy silników o napędzie spalinowym, wózki terenowe mogą sprostać wielu wymagającym zadaniom.
Sprawdzają się między innymi w:

  • transporcie towarów na duże odległości;
  • podnoszeniu ciężkich ładunków;
  • składowaniu  wielkogabarytowych ładunków.

Pojazdy tego typu dobrze sprawują się także podczas wielogodzinnej, zmianowej pracy. A prawidłowo eksploatowane, konserwowane i poddawane regularnie okresowym przeglądom rzadko ulegają poważnym awariom.

Uniwersalność i wielofunkcyjność

Nie każdy wie, iż wózki widłowe terenowe to wyjątkowe wielofunkcyjne urządzenia. Wystarczy zamienić ich widły na jeden z łatwo dostępnych na rynku elementów osprzętu, a pojazd terenowy zamienia się w niewielką koparkę, mini zamiatarkę czy pług śnieżny.
Dzięki dodatkowemu montowanemu wymiennie osprzętowi urządzenia te z łatwością radzą sobie także z bezpiecznym i sprawnym unoszeniem oraz przewożeniem ładunków, takich jak bele siana, beczki czy inne ładunki pozbawione podstawy z palet.

budowa wózka widłowego terenowego

WÓZKI TERENOWE LEMARPOL

Dostępne w naszej ofercie wydajne wózki widłowe terenowe znanych i cenionych europejskich marek (w tym bardzo wydajne wózki widłowe terenowe Manitou), dają gwarancje efektywnej a przy tym jednocześnie ekonomicznej pracy. Prawidłowo użytkowane, poddawane regularnym przeglądom i zabiegom konserwacyjnym  odznaczają się  długą żywotnością oraz wysoką wydajnością pracy (nawet w wielogodzinnym trybie zmianowym).

 

terenowe wózki- widłowe

Pomożemy Ci wybrać idealny wózek widłowy terenowy

Szukasz modelu wózka terenowego, który idealnie spełni Twoje oczekiwania i sprawdzi się w Twojej firmie? Odezwij się do nas poprzez zakładkę KONTAKT – nasza wyszkolona pracowników postara się dobrać dla Ciebie urządzenie, którego potrzebujesz i przedstawi Ci nasze dodatkowe usługi!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5